Gdzie można wypić dobrą kawę?

Osoby, które lubią kawę marzą o tym, by była smakowita i mocna w smaku. Nie zawsze własne umiejętności pozwalają na to, aby taką zrobić, dlatego można wybrać się do kawiarni lub kupić odpowiedni ekspres do kawy. Możliwości na zrobienie dobrej kawy jest bardzo wiele. 

Kawa z kawiarni

Kawiarnia to jedno z chętniej odwiedzanych miejsc, w której można wypić dobrą kawę. Jest ona przygotowywana w wysokiej jakości ekspresie do kawy, z różnymi dodatkami. Bariści posiadają niezwykłe umiejętności parzenia pysznej kawy, do tego stopnia, że zapach roznosi się przez całą okolicę. Najpopularniejsza jest kawa tchibo (duży wybór na stronie www.bee.pl) czarna zrobiona z kawy ziarnistej wysokogatunkowej, mielona od razu w ekspresie, z dodatkiem mleka spienionego. Coraz chętniej ludzie wybierają caffe latte, cappuccino, a także kawę z cząstkami owoców, bitą śmietaną, czekoladą, orzechami czy białą kawę. Latem można zamówić kawę mrożoną z kostkami lodu lub lodami owocowymi, a do tego wybrać kawałek ciasta. W kawiarni co roku zmienia się menu, aby zaspokoić życzenie gości na coraz pyszniejszą kawą. Niektórzy bariści potrafią rzeźbić obrazki z pianki, co jest dodatkowym walorem picia kawy. W zamówieniu można też otrzymać mocną kawę włoską lub zrobioną po turecku. 

Kawa domowa 

Inspiracji do zrobienia domowej kawy jest bardzo dużo, mianowicie książki, kursy, warsztaty u baristów oraz programy kulinarne. Do tego sklepy ze sprzętem agd oferują coraz lepsze urządzenia do zrobienia kawy. Warto zaopatrzyć się w młynek do kawy, zaparzacz, spieniacz do mleka, ekspres do kawy, a także różne dodatki jak łyżki do ubijania kawy. Cały zestaw jest świetną podstawą do tego, by zrobić w domu różne rodzaje kawy, dla siebie, rodziny czy gości. Nie trzeba wówczas pić tylko tradycyjnej czarnej kawy, ale można wybrać z dużą ilością mleka, cappuccino, czy po włosku. Ważne, aby za każdym razem pamiętać o wlaniu przefiltrowanej wody oraz przygotowaniu dobrej jakości kawy. Tę można kupić mieloną lub ziarnistą w punktach firmowych tchibo, a także świeżo mieloną z palarni.